Hooldussildi projekt
PRAEGUSTEST HOOLDUSTAVADEST TULEKS LOOBUDA
Miks? Me viskame minema 90% oma riietest enne kui võiks ja kasutame siiani 1950ndate aastatest pärit aegunud hooldusjuhiseid. Seda tuleb muuta.
HOOLDUSSILDI PROJEKT
ÄRGE PESKE ÜLE
VÄLJAKUTSE HOOLDUSSILTIDELE
Meie partneriteks on olnud paljud väljapaistvad disainerid ja rõivatootjad, kes toetavad meie innovatsioonipüüdlusi kogu moetööstuses. Koos oleme proovile pannud hulgaliselt hooldussilte, testides oma laboris disainerrõivaid kaasaegsete pesuseadmetega.

30 KRAADI
Paljud meist ei pruugi teada, et hooldussildil olevad temperatuurid ei tähista mitte soovitatud, vaid maksimaalset temperatuuritaset. Pestes riideid madalamatel temperatuuridel, säilitavad need oma uue ja värske välimuse tunduvalt kauem. Madalamad temperatuurid avaldavad soodsat mõju ka teie elektriarvele – näiteks valides 40 kraadi asemel 30, vähendate energiakulu koguni kuni 60%.
Miks on parem pesta madalamatel temperatuuridel ja muid nippe

Keskmiselt pestakse Euroopas pesu tasemel 41°C
Kui pesete oma riideid ja teksaseid vähem, madalal temperatuuril, kestavad need kauem
Han Ates
London, UK

AINULT KEEMILINE PUHASTUS
Seda teadaannet näeme me oma kõige õrnematel riideesemetel. Ehkki me võime oma riided sel viisil puhtaks saada, on siiski tegemist rohkesti tugevaid kemikaale kasutava protsessoga, mis rikub nii riiet kui ka keskkonda. Praegu jätab juba üks inimene kolmest riideeseme ostmata, kui näeb seal sellist silti. Kuid tänu uutele arengutele pesuseadmete ja pesuainete osas võite te nüüd kasutada õrnemaid pesutsükleid, madalamaid temperatuure ja kuivatusseadeid, et pesta ja kuivatada masinas ka ainult keemiliselt puhastatavaid riideid.
Siiski on mõned riideesemed keemiliselt puhastatavad ka põhjusega. Need sisaldavad materjale või detaile, mis võivad värvi muuta või kuju kaotada, kui neid kodus masinas pesta. Õnneks ei ole kemikaalid teie ainus valik; ka paljud keemilised puhastused ise on hakanud kasutama "rohelisi" meetode, näiteks märgpuhastust ja süsinikdioksiidi lahuseid. Seega kui peate valima keemilise puhastuse, valige selline, mis on keskkonnasõbralik.
Kuidas ma saan aru, milliseid keemiliselt puhastatavaid riideid võib kodus pesta ja muid nõuandeid

55% kasutavad aegajalt keemilist puhastust, kuid rahule jäävad vaid pooled
Paljusid ainult keemiliselt puhastatavaid riideid võib madalal temperatuuril ka masinas pesta.
Doriane van Overeem
Brüssel, Belgia

MITTE TRUMMELKUIVATADA
Sageli paneb selline hooldussilt inimesed pesu kuivatama hoopis nööril. Mõne riideeseme puhul võib see õige olla, kuid paljud tundlikud materjalid, näiteks õueriided ja veekindlad esemed peavad kauem vastu, kui neid sobiva tsükliga trummelkuivatatakse. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab trumlis kuivatada ka siid- ja villaseid esemeid. Otsige Woolmarki sertifikaadiga trummelkuivateid, milles võite julgelt kuivatada ka oma kõige õrnemaid villaseid esemeid.

70% hooldusharjumustest saadakse kodust
Kui kasutate õiget programmi, võite trummelkuivatada kõike.
Tim Labenda
Berliin, Saksamaa

AINULT KÄSITSIPESU
Paljud inimesed arvavad, et käsitsipesu on riiete kõige õrnem töötlusviis. Seda õpetasid meile meie vanemad ja seda ütlevad meile ka riiete hooldussildid. Kuid kaasaegsete seadmetega on asi muutnud.
Käsitsipesu tähendab suurt aja- ja veekulu ning kulutab ka riidekiude. Kui te käsitsi pesu pesete ja riiet hõõrute, siis rakendate te palju rohkem jõudu kui te arvate. Parem valige oma pesumasinas madalama temperatuuriga õrna pesu tsükkel ja teie esemed saavad puhtaks ilma liigse jõulise töötluseta. On selgunud, et õrnu esemeid peseb käsitsi 75% inimestest, kuid vaid veerand neist on tulemusega rahul.
Kuidas masinpesu võib olla teie kätest õrnem ja muid nõuandeid

Pikendades oma riiete eluiga üheksa kuu võrra, vähendaks iga inimene oma süsiniku jalajälge umbes 20-30%
Käsitsi pesemise asemel peske oma kudumeid õrnpesutsükliga.
Clara Martin
London, UK
HOOLDUSSILTIDE KOLLEKTSIOON
Sirvige 16 disaineri huvitavat rõivakollektsiooni, mida on pestud AEG kaasaegsete, uurimislaboris välja töötatud hooldusjuhiste kohaselt. Need kaunid riided on väärt parimat hooldust.
Laadige alla album
KAASAEGNE HOOLDUSJUHIS
Paljud usuvad, et 50ndatest pärit hooldusvõtted on kõige õigemad. Meie oleme AEG laboris välja töötanud uued, kaasaegsed hooldusjuhised.
-
Ainult käsitsipesu
Kui te käsitsi pesu pesete ja riiet hõõrute, siis rakendate te palju rohkem jõudu kui te arvate. Enamiku käsitsipesu tähisega riiete jaoks on isegi kasulik, kui neid moodsa masina õrnpesuprogrammiga pestakse, mitte ei hõõruta nende kiude käsitsi vastamisi.
-
30 kraadi
Kõrgemad temperatuurid tähendasid kunagi paremat puhtust, kuid nüüd see enam nii ei ole. Pesemine madalamatel temperatuuridel säästab rohkesti energiat ja kahjustab vähem riideid, tehes need pikemalt vastupidavaks.
-
Triikimine
Kui tegu on õrnade siidesemetega või nööpide, tõmblukkude jms detailidega, on triikimise asemel mõistlikum kasutada hoopis auruprogrammi. Selliseid riideid triikides tuleb hoolega jälgida, et te erinevaid detaile liiga tugevasti ei vajutaks ning et te kasutaks esemel toodud triikimisjuhist.
-
Trummelkuivatuseta
Kui te masina liiga täis panete, võivad riided üksteise külge kinni jääda, kuid liiga tühi masin raiskab energiat ja tühjendab rahakotti. Parem on kasutada automaatprogramme kui ajastatud tsükleid, sest masin oskab vältida riiete kokkutõmbumist, tuvastades riiete jaoks sobivaima niiskustaseme.
-
Ainult kuivpuhastus
Tänu uutele arengutele pesuseadmete ja pesuainete osas võite te nüüd kasutada õrnemaid pesutsükleid, madalamaid temperatuure ja kuivatusseadeid, et pesta ja kuivatada ühe katkematu tsükliga ka ainult keemiliselt puhastatavaid riideid.
-
Ärge üle peske
Et rõhutada, kui tähtis on riideid mõtlematult mitte pesumasinasse panna, oleme juurutanud täiesti uue hooldussildi – Ärge üle peske. Koos sellega on AEG välja töötanud lahendused, et vähendada liiga sagedast pesemisvajadust.
HOOLDUSSILDI PROJEKTI PARTNERID
Me ei saa teha seda üksi. Meie partneritel on Hooldussildi projektis suur roll. Kas teie rõivabränd tahaks Hooldussildi projektiga ühineda? Jagame tasuta 20 000 "Ära pese üle" hooldussilti – koos suudame me teha olulisi asju. Klõpsake siin!
-
THE WOOLMARK COMPANY
Woolmark Company on ülemaailmne villahooldusautoriteet. Woolmarki logo on maailma üks tuntumaid ja hinnatumaid brände, andes märku kvaliteedist ja esindades suundanäitavaid teadmisi ja uuendusi alates farmist kuni lõpptooteni välja. Woolmark Company on uurimise, arenduse ja Austraalia villa ülemaailmse turundusega tegeleva ning ettevõtet rahastada aitavat ja üle 55 000 villakasvatajat hõlmava mittetulundusettevõtte Australian Wool Innovation filiaal.
-
FASHION REVOLUTION
Fashion Revolution on ülemaailmne mittetulundusorganisatsioon, mis viib läbi iga-aastaseid kampaaniad ning üritab tõsta teadlikkust "moe tõelisest hinnast", püüdes maailmale näidata, et muutused on võimalikud ning tõstes esile neid, kes loovad jätkusuutlikumat tulevikku. Fashion Revolution suunas algselt oma tähelepanu peamiselt tootmisega seonduvale, kuid on nüüd pööranud pilgu ka riidehooldusele ja kestlikumale mõtteviisile.
-
NOT JUST A LABEL
NOT JUST A LABEL (NJAL) on maailma juhtiv disaineriplatvorm, mis tutvustab ja tõstab esile tänaseid kaasaegse moe pioneere. NJAL julgustab moeloojaid tootma moodi, mis on jätkusuutlik ning toetab kohalikku kogukonda ning oskustega käsitöölisi. NJAL on ellu kutsunud uue lähenemise moetööstusele, mis jätaks disainerid ja nende loomingu neid kahjustavast poliitikast ja olemasolevatest süsteemidest sõltumatuks.

ELECTROLUX
Electrolux on koduseadmete ülemaailmne liider, kes jälgib tarbijate soove ja teeb põhjalikku koostööd professionaalsete kasutajatega. Electrolux pakub läbimõeldud disaini ja innovatiivseid lahendusi nii kodudele kui ettevõtetele – meie tootevalik hõlmab külmikuid, nõudepesumasinaid, pesumasinaid, väikeseadmeid ja palju muud. Electrolux sai 2017 RobecoSAM’s Sustainability Yearbooki Gold Classi auhinna – see on iga-aastane jätkusuutlikkuse auhind, mis jagatakse välja maailma suurimate ettevõtete vahel.