Ostujuhised

Leidke enda jaoks parim pliidiplaat

TÜÜP

Induktsioon – Kasutage kogu oma kokakunsti oskusi. Induktsioonpliidid kuumenevad kiiresti ja on väga tundlikud, mis tähendab seda, et te võite julgelt kasutada kõiki võtteid, mille puhul täpne temperatuur on väga oluline. Kui vajate veelgi rohkem mitmekesisust, võite valida paindlike keedualadega induktsioonpliidi. Kuna nõude ümber jääb induktsioonpliidi pind jahedaks, on tegu väga turvalise seadmega.

Gaas – Populaarne valik paljude kodu- ja meisterkokkade poolt, sest gaasipliidi lahtine leek teeb kuumuse hästi tajutavaks. Gaasipliidi kuumust on lihtne reguleerida ja need sobivad kõigi nõudega. Meie uue põlvkonna kiirpõletid võimaldavad teil toidu keema saada kuni 20% kiiremini kui tavalised gaasipõletid.

Elekter – Kuumutussüsteem jääb klaaskeraamilise pinna alla ja elektripliidid on siledad ja kergesti puhastatavad. Elektripliidil saab kasutada igat tüüpi nõusid ja nende keedualad on erineva suurusega.

RUUM

Valige pliidiplaat vastavalt saadaolevale ruumile.

30-36 cm – sellisesse nišši mahtuvad pliidid on 1 või 2 keedualaga ja sobivad hästi väikestesse köökidesse.
60 cm – kõige tavalisem pliidilaius, mida kasutatakse enamikes köökides ja millel on 3 või 4 keeduala.
70, 75, 80 või 90 cm – ideaalne lahendus suurtele peredele, kus tehakse palju süüa ja millel on isegi kuni 6 keeduala. Sellised pliidid pakuvad sageli ka paindlikku keeduala.

Teadmiseks: Meie pliidiplaatide paigaldamiseks peab teie tööpinna sügavus olema vähemalt 25 kuni 30 mm.

TOIDUVALMISTAMINE

Enne pliidi valimist tasuks teil mõelda, millist tüüpi toitu te valmistate. Toome mõned näited.

Kiired toidud – pastatoidud, praekartulid jne – Eelistatav valik oleks kiirelt kuumenev pliit. Valige induktsioonpliit koos tööd kiirendava võimsusfunktsiooniga. Ka mõnel gaasipliidil on võimas wok-ala, mis sobib hästi kartulite praadimiseks tervele perele.

Erinevad tehnikad – Sulatamine, vesivannid, aurutamine jne – Induktsioonpliit annab suure täpsuse temperatuuri valikul, et saaksite erinevaid meetode rahulikult kasutada. Induktsioon lubab teil välgukiirusel jahedalt kuumale üle minna – ja ka teistpidi.

Suured pajaroad ja hautised – Gaasi- ja elektripliidid pakuvad paindlikkust eri suuruses põleteid ja laiendatavaid alasid suurematele pottidele ja pannidele. Teine võimalus on paindliku keedualaga induktsioonpliidid, mis võimaldavad väiksemaid alasid üheks suureks ühendada.

PUHASTAMINE

Induktsioonpliidid – meie nutikas induktsioontehnoloogia kuumutab nõusid ja neis olevat toitu ja ei midagi muud. Nõusid ümbritsev pliidipind jääb jahedaks. Seega ei kõrbe pliidil midagi sisse ja sile ning tasane pind ei lase mustusel kuhugi kinni jääda.

Gaasipliidid – klaaskeraamilise pinnaga gaasipliite on kergem puhastada kui roostevabast terasest seadmeid. Kui pliidile midagi maha loksub, võite selle rahulikult ära pühkida, triipe ja kriime pelgamata.

Elektripliidid – elektripliitide siledat keraamilist pinda on lihtne läikiva ja puhtana hoida.

OHUTUS

Induktsioon – Induktsioon kuumutab ainult nõud ja selles olevat toitu ning ei midagi muud – nõu ümber asuv pind jääb jahedaks. Juhtpaneeli saab lukustada, et vältida kogemata sisselülitamist.

Gaas – Kui leek on hästi nähtaval, teeb see kasutamise turvaliseks. Kui leek peaks kustuma, katkeb gaasi pealevool automaatselt.

Elekter – Lapselukk tagab, et pliiti ei saaks juhuslikult sisse lülitada. Jääkkuumuse indikaator annab märku, kui pliit on maha jahtunud ja selle pinda võib puudutada.

VALIGE OMA SEADE

Ükskõik, kuidas või kui paljudele inimestele olete harjunud süüa tegema – AEG-l on just teie jaoks sobivaim pliidiplaat.