x

Aitame teil paremini hoolitseda

Riided on midagi palju enamat kui lihtsalt kokkuõmmeldud kangas. Nad on mälestused. Nad on lood. Kuid keskmiselt ei kanna me oma olemasolevatest riietest 80%. Kui me hooliks rohkem ja nõustuks sellist äraviskamiskultuuri muutma, saaksime oma riiete lugudesse lisada nii mõnegi uue peatüki.

MILLEKS HOOLDADA?

Teie riided võivad teile meenutada tähtsaid hetki. Kuid kui nad oma ilma ja vormi kaotavad, leiavad nad koha garderoobi nurgas. Enam ei pea see nii olema. On olemas palju hooldusvõimalusi, kuidas oma väärtuslikke riideid ja nendega seotud kalleid mälestusi hoida saaksite.

Naine lilla pluusiga

Hoidke mälestusi

Mõned lemmikriided võivad olla nagu teie teine nahk. Võib-olla olete neid juba lugematu arv kordi kandnud; võib-olla olete koos kogenud nii mõndagi. Hoidke need mälestused alles – hoolitsege oma väärtuslike riiete eest õigesti. Nii saate te oma lemmikriideid südamerahuga üha uuesti ja uuesti kanda. Mälestused on inspireerivad ja võivad luua uusi põnevaid lugusid.

Lilla siidpluus ja ehted
Pilt siledast ja hästilõhnavast siidist

Hellitage oma meeli

See, mida te otsustate selga panna, ei sõltu üksnes riiete välimusest. Uuringud näitavad, et haaratud on kõik meie meeled. On tähtis, mida me riiet puudutades tunneme; äsjapestud värsket lõhna armastavad kõik. Seega, ärge unustage oma meeli, vaid valmistage neile heameelt. Kaasaegse pesumasin-kuivatiga saavutate kiiresti värske tulemuse, kui pesete ja kuivatate oma riideid ühe katkematu tsükliga.

Ostukorvid

Muutke oma harjumusi

Riietel on tohutu keskkonnamõju. Kui me nende eest õigesti hoolitseme, võime asja parandada. Kasutades õiget tehnoloogiat, võite poe asemel ikka ja jälle oma garderoobi astuda. Meie parimate trummelkuivatitega võite julgesti ka oma villaseid ja siidesemeid kuivatada ning oluliselt õrnade riiete eluiga pikendada. Pikendage rõivaste eluiga vaid 9 kuu võrra ning te vähendate oma süsinikujalajälge koguni 20-30%.

Naine värskelt pestud hõbedases siidpluusis
AbsoluteCare® süsteem

Nüüd võite kodus hooldada ka neid riideid, mille varem ainult keemilisse puhastusse viisite

AEG 8000 seeria trummelkuivati

SIIDIPLUUSI KAITSJA

Avastage õrn hooldus, mis sarnaneb õrnade esemete lamekuivatusele. Kuivatage julgelt ka oma 100% siidipluusi ja te näete, et see säilitab oma esialgse kvaliteedi, vormi ja siidisuse – õigupoolest on see nüüd isegi siledam kui õhu käes kuivatades. See on võimalik meie 8000 seeria AbsoluteCare System® trummelkuivatiga.

Sinine puuvillariie 30-kraadise pesutähisega

Säästke raha

Kaasaegsed pesumasinad tagavad suurepärased tulemused ka madalatel temperatuuridel. Nii säästate raha ja keskkonda ning hoiate ka oma riideid. Kaasaegne pesumasin säästab kuni 80% rohkem energiat kui näiteks 5-aastane masin. Seega tasub investeerida uude tehnoloogiasse, pesta 30 kraadiga ja säästa raha.

Naine värskelt pestud punases siidpluusis
ÖKOMix TEHNOLOOGIA

Unikaalne pesuaine ja kangapehmendi eelnev veega segamine

AEG 8000 seeria pesumasin

ÕRNADE SÄRKIDE KAITSJA

Oma ajatu kvaliteedi säilitamiseks vajavad õrnad riideesemed ka õrna hooldust, ükskõik, kui tihti te neid kannate. Meie täiustatud 8000 seeria ÖKOMix tehnoloogiaga pesumasinad töötlevad teie lemmikriideid põhjalikult ka madalate temperatuuride juures. Pikendage nende eluiga, kasutades ekspertide soovitatud kaitsvat hooldust.

RIIDEHOOLDUSE ELUTSÜKKEL

Riiete hoolduses võivad väikesed muutused anda suure efekti. Tänapäeval on riiete eluiga lühike. Kuid riideid kauem kandes ei tähenda see, et peaksite kasutama iganenud hooldusvõtteid. Riiete eluiga pikendavad ka läbimõeldud ostud, teadlikum hooldus ja uue tehnoloogia kasutamine.

See algab poes

Sinine puuvillariie

Märgake kvaliteeti

Korralik õmblustöö ja materjal tagab riiete pikema eluea. Kvaliteet maksab, kuid te saate ka kvaliteetse kauba. Eelistage naturaalseid, vastupidavaid materjale nagu puuvill või vill. Vaadake, et õmblused oleksid sirged ja lahtiste niidiotsteta. Vaadake, kas nööbid on korralikult kinni. Korralikud, kvaliteetsed esemed kestavad kaua. Lohakate õmblustega rõivad jätke poodi.

Vann, mille vette on lisatud kahjustavaid kemikaale

EELISTAGE LOODUSLIKKU

Oma uute riiete ökoloogilist jalajälge saate vähendada alates hetkest, kui te poodi sisenete. Keskmiselt kulub 1 kg tekstiili tootmiseks 1 kg kemikaale. Seega tasub otsida riideid, mis on valmistatud looduslikest või taaskasutatavatest materjalidest. Meie filmis The Next Black uuritaksegi tekstiilitööstuse jätkusuutlikkust.

See, mida me teeme oma riietega pärast nende ostmist, mõjutab nii riiete eluiga kui ka meie planeeti. Kui hooldame neid õigesti, on see hea kõigile - nii riietele kui ka keskkonnale.

Vähem pesemist, rohkem hooldust

Vaid vähesed riideesemed vajavad pesemist pärast iga kandmist. Ülepesemine on halb nii keskkonnale kui ka riietele, mis sagedase pesu tõttu vormi kaotavad. Oodake, kuni saate masina täis panna. Rohkem riideid ja vähem pesukordi säästab nii energiat kui ka vett – nagu OptiSense tehnoloogia. Sellega reguleeritakse aega ja energiat vastavalt pesu kogusele. Seega jätke ülepesemine, selle asemel valige tõhus masinpesu.

Värskelt pestud must ja punane riie
SOFTWATER-TEHNOLOOGIA

Saavutage põhjalik 60 kraadi puhtus vaid 30 kraadi juures

AEG 9000 seeria pesumasin

EI MINGIT LUITUMIST, PESUST PESUSSE

Säilitage see mõnus pehmus ja kirkad värvid. AEG 9000 seeria pesumasinates kasutatav uuenduslik SoftWater-tehnoloogia eemaldab veest ained, mis võivad riiet kahjustada. Nii jõuab trumlisse vesi, mis tagab pesuaine kõige tõhusama mõjujõu isegi madalamatel temperatuuridel. Nüüd pole teil vaja riietehoolduses enam kompromisse teha.

Ka nõudlikum pesu hõlpsalt puhtaks

 • Punane siid süsimustal taustal
  Õrna pesu pesupulber

  Kasutage spetsiaalset pesuvahendit, mis ei sisalda valgupõhiseid ensüüme. Need kahjustavad villa ja siidi.

 • Punase rõivaeseme käsitsi pesemine
  Kiire plekitöötlus

  Et plekk sisse ei imbuks, tuleks riiet võimalikult kiiresti külmas vees leotada.

 • Kärtspunane särk
  Hoidke värvid erksana

  Värvilise pesu jaoks on sobivaim pleegitusaineta pesuvahend. Valge pesu kirkana hoidmiseks kasutage pleegitusainet sisaldavat pulbrit.

AEG aurujaam triiksärki triikimas

KIIRENDAGE TRIIKIMIST

Aurujaama kasutades võite värskeid, siledaid riideid nautida ka pesukordade vahel. See toodab jõulist auru, mille abil saate riietelt kortsud eemaldada. Kuna see on nii kiire, ei pea riided kõrge temperatuuriga pikalt kokku puutuma.

PROSTEAM-TEHNOLOOGIA

Kuni 30% vähem kortse ja kiirelt värskendatud riided

AEG 7000 seeria pesumasin

ÕRNADE SÄRKIDE KAITSJA

Parima väljanägemisega riided – ilma vaevata ja iga päev. Kui soovite triikimisele kuluvat aega vähendada, võimaldab 7000 seeria ProSteam-tehnoloogia lisaks pesutsüklile kasutada auru või hoopis eraldi auruga kuivatamist. Lühikese ja õrnatoimelise programmiga saate riietelt turvaliselt eemaldada lõhnad ja kortsud.

Modellid siidis, villases ja õueriietuses

KOHANDATUD KUIVATAMINE

Trummelkuivatite uuendused teevad võimatu võimalikuks. Ainult AEG 8000 seeria AbsoluteCare® süsteem suudab pakkuda teie riietele tõelist kaitset. Täpselt valitud trumli pöörded ja temperatuur tähendavad, et riided kuivatatakse õrnalt, säilitades nende välimuse ja kvaliteedi. Alates villastest ja siidesemetest kuni kaasaegsete õueriieteni – see kuivati saab kõigega hakkama.

Taaskasutus, ringlus

On teada, et kuni 95% äravisatavaid riideid võiks uuesti kasutada või ringlusse anda. Teie riiete viimane eluetapp ei pruugi tegelikult viimaseks jääda. Kui riided on heas korras, andke need abivajajatele. Nii annate neile veel ühe võimaluse. Või andke need ringlusse ja viige vastavasse punkti. Ringlussevõtt vähendab jäätmeid ning säästab vett ja energiat. Keskkonnast hoolimine ei lähe kunagi moest.

Parema hoolduse nipid rakendusega My AEG

Rakendus paremaks hoolduseks

Kui kasutate keskkonnasõbralikku pesupulbrit, vähendate te selle kahjulikku mõju planeedile ja säästate seejuures ka raha. Keskkonda hoiab ka see, kui te oma katkiläinud riideid ära ei viska, vaid need ära parandate. Riideid parandades või kohendades võite neile anda jälle uue ilme. Lisanäpunäiteid riiete hooldamise kohta leiate tasuta My AEG äpist.

KÜSITAVAD HOOLDUSSILDID

Tehnoloogia arenedes peaksid muutuma ka pesupesemistavad. Kuid osasid riideid peseme me siiani käsitsi. See on kahjulik nii keskkonnale kui ka meie riietele. Seame kahtluse alla nii mõnedki hooldussildid, sest need lihtsalt enam ei kehti. Lugege, kuidas hoolivalt pesta ja kuivatada.

HOIDKE OMA RIIDEID VAVANENUD NÕUANNETE EEST

Vannis ligunevad riided

30 on uus 40

Temperatuuritähis pole soovitus, vaid maksimaalne tase. Enamikku pesu saab pesta madalamal temperatuuril. Nii kaitsete oma riiete värve ja kiude ning hoiate kokku ka elektriarvelt. Meie ÖKOMix pesumasin lubab tõhusat hooldust ka 30 kraadi juures. Patenteeritud eelsegamistehnoloogia lahustab pesuaine kiiremini, nii et see aktiveerub madalamal temperatuuril.

Naine värskelt pestud mustas kleidis

VÄIKESE MUSTA KLEIDI KAITSEINGEL

Säilitage oma riiete värvid, vorm ja materjali pehmus pesust pesusse. AEG 9000 seeria pesumasinate ioon-filtrisüsteem on maailmas esimene omalaadne. See SoftWater tehnoloogia eemaldab ebapuhtused veest enne kui see trumlisse jõuab, võimaldades pesuainel pakkuda 60-kraadist puhtust ka 30 kraadi juures. Parem keskkonnale, õrnem riietele.

Woolmarki heakskiiduga

Meie seadmed on saanud sertifikaadi, mis lubavad pesta ka "ainult käsitsipestavaid" villaseid esemeid

Woolmark green hooldussilt

Unustage käsitsipesu

Unustage, mida teile on räägitud. Käsitsipesu ei ole riiete kõige õrnem töötlusviis. See on aja- ja veekulukas ja see kulutab riiet rohkem kui te arvate. Kaasaegsed villa- ja siidiprogrammidega pesumasinad kasutavad spetsiaalseid trumlipöördeid ja madalamat veetemperatuuri, et teie õrnu esemeid parimal viisil hooldada.

Hoiduge keemilisest puhastusest

Keemiline puhastamine läheb kalliks maksma nii teile, keskkonnale kui ka riietele endile. Kuid sellest saab hoiduda. Kaasaegsed pesumasinad on piisavalt õrnad ja neis võib pesta ka paljusid "ainult keemiliselt puhastatavaid" riideid ilma kemikaale kasutamata. Nende hulka kuuluvad ka AEG Woolmarki tähisega pesumasin-kuivatid. Neis võite madalamatel temperatuuridel rahumeeli pesta ja kuivatada ka üksnes käsitsipestavaid esemeid.

ÖKOKombi Plus

Esimesed pesumasin-kuivatid turul, millele on antud Woolmark Blue sertifikaat

Woolmark Blue hooldussilt

Efektiivsus koos tulemustega

ÖKOKombi Plus'iga säästate ruumi, aega ja energiat. Selle juurde kuulub parim pesu- ja kuivatustehnoloogia, et saaksite pesta ja kuivatada ka kõige õrnemaid villaseid esemeid. Seejuures kulutab seade kuni 40% vähem energiat ja vett kui teised masinad. Nii saavad teie riided alati parima hoolduse.

Adidase nutika riietuse labor ja mannekeen

Kas teid huvitab tulevik?

The Next Black on dokumentaalfilm sellest, mida tulevikult oodata. Meie oleme kristallkuuli sisse vaadanud, et teada saada, mida toob pesupesemise homne päev. Meiega ühinesid sellel retkel mitmed disainerid ja juhtivad moeloojad, sealhulgas näiteks Adidas ja Patagonia. Kutsume teid kaasa, et vaadata, milline on riiete ja riidehoolduse tulevik.

Nüüd teate, kuidas riiete eest paremini hoolitseda. Teie lemmikrõivad väärivad parimat kohtlemist, sest tegu pole pelgalt lõnga või kiududega. Need on lood. Teie lood. Kui pesete ja kuivatate neid kaasaegsetes masinates, annate te lisaks õigele riidehooldusele oma panuse ka keskkonnahoidu.