Teave AEG kohta

ALATI IDEE VÕRRA EES

130 AASTAT INNOVATSIOONI

AEG on väsimatu uute lahenduste otsija, kes soovib alati olla idee võrra teistest ees. Aastal 2017 tähistame me 130 aastat innovatsiooni toomist teie kodudesse. Ühendades nutikat tehnoloogiat kasutajasõbraliku disainiga, ehk järgides AEG disaineri Peter Behrensi visiooni ja disainifilosoofiat – täiuslikkus vormis ja funktsionaalsuses. Me jätkame uuendamist ja lubame, et järgime neidsamu traditsioone ka tulevikus.

esimene aeg kontor

Vaadates tagasi

AEG asutati 1883. a. Emil Rathenau poolt ettevõttena Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Ühinemine tütarettevõttega Telefunken AG ja sellele järgnev ülesostmine Daimler AG ja lõpuks ka Electroluxi poolt tegid AEG-st selle tulevikku suunatud firma, kellena teda praegu tunneme. Innovatsioon kujundab kõike, mida me AEG-s teeme. See on olnud liikumapanevaks jõuks kõigi meie uudistoodete puhul alates esimesest elektrilisest külmkapist kuni esimese soojuspumbatehnoloogiaga trummelkuivatini. See on inspiratsioon ja jätkusuutlikud materjalid. See on meie ajalugu ja tulevik.

Vaatame tulevikku

Homme on juba käes. Meie söömisharjumused muutuvad. Meie riietumisharjumused muutuvad. Meie eluviis muutub. Me teame, et tehnoloogia mõjutab kõike meie ümber. Seepärast tahame me, et meie seadmed ei järgiks mitte üksnes tänaseid vajadusi, vaid soovime mõjutada ka tulevikuootustele vastavat tulevikutehnoloogiat.

kell

Vormi ja funktsionaalsuse kombinatsioon

Aastal 1907 nimetati arhitekt Peter Behrens AEG kunstikonsultandiks. Tänu oma tööle AEG-s peetakse Behrensit kaasaegse tööstusdisaini loojaks. Professor Behrensil oli lihtne, kuid mõjuv disainifilosoofia: "Perfekt in Form und Funktion". Ta tegi väsimatut tööd, et luua mitte ainult väga funktsionaalsed, vaid ka äärmiselt esteetilised AEG tooted.

kaasaegne disain

Vormi ja funktsiooni muutumine

Igas seadmes on peidus nutikas tehnoloogia ja kasutajasõbralik disain, mis pakub teile pidevalt suurepäraseid tulemusi. Vaid ühe puudutusega võite oma kodus saavutada seda, mis veel eile ei olnud võimalik. Me disainime oma seadmeid teie järgi – teie juhite seadmeid ja meie garanteerime nende veatu töö ja parimad tulemused. Pidevalt.

Disain … see on selliste vormide loomine, mis on kooskõlas objektiga ja mis toob välja uue tehnoloogia eelised

Peter Behrens

Arhitekt ja AEG loominguline konsultant

VIIGE SEE UUELE TASEMELE

Hooldussildi projekt

See, kuidas me riideid hooldame, mõjutab olulisel määral nii riiete vastupidavust kui ka keskkonda. Kuid meie harjumused on pikalt muutumatutena püsinud. Ja seda vaatamata asjaolule, et kaasaegne tehnoloogia võib meie pikendada riiete eluiga ja oluliselt säästa keskkonda. Selle muutmiseks on AEG algatanud Hooldussildi projekti ja juurutanud uue sildi – "Ära pese üle".

Next Black

Silmas pidades tuleviku pesupesemisvajadusi ja panustades jätkusuutlikuma rõivatööstuse arengusse on AEG välja toonud filmi "The Next Black". 45-minutilise dokumentaalfilmi riiete tulevikust.

TASTEOLOGY

Maitsete väärtustamine. Tasteology on dokumentaalfilm, milles lahatakse maitseid uuest vaatenurgast. Lisaks maitsetele ja koostisainetele võtame vaatluse alla ka teaduse ja kogemuse. Loodame, et need viis episoodi inspireerivad teid nii köögis kui ka väljaspool kööki.

JÄTKUSUUTLIK TULEMUS

Me soovime asju paremaks muuta ja olla maailma parim seadmetevalmistaja, mõjutada positiiivselt meie kõigi igapäevast elu ja seeläbi kogu planeedi tulevikku.

Meil on suured plaanid. Soov vähendada oma süsinikujalajälge 50% ja parandada materjalitõhusust on kaks suurt valdkonda, millesse tahame panustada juba lähimas tulevikus. Muidugi pole see lihtne. Kuid me oleme veendunud, et koostööd tehes ja kõigile kasulike, uute jätkusuutlike lahenduste otsimine aitab kaasa positiivsetele muutustele iga päev.

 • 1
  Better Solutions

  Better Solutions pakub tooteid ja teenuseid, mis võimaldab inimestel elada paremini, samas energiat, vett ja ressursse säästes.

 • 2
  Better Operations

  See, kuidas me AEG-s maailma suhtume, pakub inimestele turvalisemat, tõhusamat ja eetilisemat platvormi, et maailma muuta.

 • 3
  Parem ühiskond

  Mis tahes maailmanurgas püüab AEG aidata inimestel parema ühiskonna poole liikuda, toetades tarbijaid ja tarnijaid ning kohalikku kogukonda.