Kas soojuspumbaga kuivatid on energiasäästlikumad kui kondensaatorkuivatid?

Viimati värskendatud 05.01.2024 6:53

Teema

  • Kui kaua kulub täiskoormuse kuivatamiseks kuivatis?
  • Soojuspumbaga kuivatite ja kondensaatorkuivatite töö
  • Kas soojuspumbaga kuivatid kuivavad kauem kui kondensaatorkuivatid?
  • Kas soojuspumbaga kuivatid on energiasäästlikumad kui kondensaatorkuivatid?
  • Kui kaua kuivatis kuivamiseks aega kulub?

Kehtib

  • Soojuspumbaga kuivatid
  • Ilma soojuspumbata kuivatid (kondensatsioon)

Otsus

Soojuspumbaga kuivatid kuivavad madalamal temperatuuril kui tavalised kondensaatorkuivatid, mis muudab need kuivatamise ajal kangaste suhtes õrnemaks ja kulutavad kuivatusprotsessis palju vähem energiat.

Kuna soojuspumbaga kuivatid töötavad madalamal temperatuuril, võib kuivatustsükli lõpuleviimiseks kuluda kauem aega kui soojuspumbatehnoloogiata mudelil. Siiski tasub meeles pidada, et need erinevused ei ole suured ja soojuspumbaga kuivatid tarbivad palju vähem energiat.

Seda seost illustreerib hästi identse mahutavusega (8 kg) eeskujulike mudelite energiamärgiste võrdlus, mis esindavad erinevat tüüpi kuivateid.

Allolev silt on kondensaatorkuivati mudeli jaoks. Seadmel on B energiaklass ja testprogrammi kuivamisaeg on 154 minutit. Selle kuivati mudeli aastane energiakulu ilma soojuspumbata on 561 kWh/aastas.

Allolev silt kehtib soojuspumbaga kuivati mudeli kohta. Seadmel on A+++ energiaklass ja testprogrammi kuivamisaeg on 175 minutit. Selle soojuspumbaga kuivati mudeli aastane energiakulu on 177 kWh/aastas

Enne ostmist saate kontrollida meie toodete energiamärgistust meie veebisaitidel.

Soojuspumbaga kuivatid töötavad palju madalamal temperatuuril, mis muudab need teie riiete suhtes palju õrnemaks. See aitab pikendada teie riiete eluiga ja võimaldab kuivatada mitut tüüpi kangaid.

Saadaolevate kuivatusprogrammide loendi ja nende kestuse leiate oma seadme kasutusjuhendist .