Süsi ja tuhk

Must on alati stiilne. Aastal 2018 ka kokanduses. Musta värvi toit, näiteks fotod mustast jäätisest, mustadest lattedest ja mustast leivast, on ummistamas Instagrami postitusi. Mis on musta toidu saladuseks? Aktiveeritud süsi - väikestes kogustes maitsvalt turvaline, kuid eksperdid hoiatavad selle liigse tarbimise eest. 

Paljud on arvamusel, et süsi on võimalik antitoksiin, väites, et see suudab teha kõike alates pohmelli ennetamisest kuni toidumürgituse tagajärgede leevendamiseni. Lisaks väidetavatele tervislikkusele on see ka suurepärane lisa troopilise maitsega jäätistele.

Munavaht/-pilv

Kaua seostati vahtu vahukoore, besee ja moussega, 2018. aastal on tekkimas uut tüüpi vahud. Leitakse uusi mooduseid eksperimenteerimiseks õhu või gaasi abil kerge ja maitsva tekstuuri saavutamiseks. 

Näiteks on tekkinud kergemat sorti hullus munapilvede ümber. Neid on lihtne valmistada, lihtsalt õhku sisse vispeldades ja ahjus küpsetades, aga meil ei saa isu täis nende vaatamisest. Samas jätkab see süsivesikute tervislikumate ja kergemate alternatiivide vastu väljavahetamise trendi. Munapilvi võib kasutada isegi hommikukuklite asemel.

Confit

Confit tebb tagasituleku aastal 2018. Termin “confit” viitab toidule, mida küpsetatakse madalamal temperatuuril õlis või rasvas. Klassikuks on saanud pardiconfit , aga märkame ka uusi sorte - sealhulgas köögivilja-, nagu näiteks avokaadoconfit. Tänu sellele on kuldsele klassikale maitsvaid ja tervislikke uuendusi.

Kääritamine

Sel aastal on kääritatud toidud toiduhuviliste vaieldamatuks huviobjektiks. Kõige rohkem on tuntud viinamarjadest veini saamine, kuid kääritamine võib olla ka misiganes selline protsess, kus pärm või bakterid kääritavad suhkru alkoholiks. 

Kääritatud toidud on tulvil probioootikume, mis soodustavad suurepäraselt seedimist. Kääritatud toitude hulka kuuluvad väga paljud toiduained, juustust ja keefirist kombucha ja hapendatud kapsani. Sõltumata teie maitsest on kääritatud toidud sel aastal maitsete tipus. 

Lillemaitsed

Aastal 2018 on lilleinspiratsioon täies õies. Tervete lillede ja õite lisamisest toitudele kuni taimemaitsete manustamiseni jookidesse ja toitudesse, lisab see trend peenelt magusa maitse ja värske aroomi meie köökidesse.

See trend on rohkem tuntud maailma kaugemates paikades, aga ka eurooplased hakkavad tasapisi seda kommet oma köökides kasutama. Näiteks roos - sellest kaunist lillest tehakse Türgi maiust või kasutatakse seda teesegudes. Nii et järgmisel korral aias jalutades vaadake, mis seal kasvab. 

Sacha Inchi

Järgmine trend sotsiaalmeedias 2018 on acha inchi. Sarnanedes pähklile, on see seeme Kagu-Aasiast pärit ning sisaldab rohkelt  Omega-3 rasvhappeid ja valku.

Seemnel on pähkline krõbisev tekstuur võine maitse. Praegusel ajal müüakse sacha inchi seemet põhiliselt suupistena - naturaalse või soolasena, aga see sobib ülihästi ka näiteks jogurtiga söömiseks. 

Moringa

Supertoidu trendid tulevad ja lähevad, aga tundub, et Moringa taime populaarsus sel aastal aina tõuseb (Google Trendsi andmetel). Selle lehtedel ol lehtkapsaga sarnane maitse ja tekstuur.

Moringa taim kasvab troopilises kliimas. See on saanud populaarseks, sest see sisaldab rohkem vitamiine, kui muud puu- ja köögiviljad, näiteks leidub selles vitamiin Cd kui apelsinis ja rohkem kaaliumit kui banaanides. Niisiis, miks mitte kasutada seda taime pressitud mahlades, erinevates batoonides, kombuchas ja muudes kasulikes vahepalades?

Hõrgutavad jogurtid

Hõrgutavad jogurtid on eksisteerinud terve igaviku, aga sel aastal kasvavad need nii külmikutes kui ka toiduhuviliste postitustes. Sisaldades võrdlemisi vähe suhkrut ja naatriumi, teevad hea maitse ja toiteväärtus neist populaarse hommikusöögi. 

Mis teeb maitsestamata jogurtist nii huviäratava on see, et suur osa suhkrust ja süsivesikutest on eemaldatud võrreldes "tavalise" jogurtiga. Selle asemel võite proovida muid lisandeid, näiteks kurki, oliiviõli ja soola lisamist. Kõik see teeb jogustist maitsva alternatiivse hommikusöögi.